teamviewer
Team Viewer
youtube
Jsme na YouTube
Sdílet na Facebooku
cart
0 KčKošík
menuclose
Menu
Modelování přístřešku v ZW3D
Od začátku této covidové pandemie se naše životy různě mění, včetně způsobu, jak trávit dovolenou. V dnešní době je bezpečnější pobývat někde v otevřených prostorech, venku a v přírodě. Z toho vyplývá, že kempování je skvělý nápad! A co je na tom ještě lepší? Můžete si navrhnout vlastní ''přístřešek'' na auto a vyrazit kamkoli se vám zamane. Dnes pro vás máme příběh Alana Bata, který je studentem univerzity v Buenos Aires a zároveň velkým milovníkem 3D modelování. Alan si sám vymodeloval v 3D softwaru ZW3D střešní stan GeaTectum™ o příběh se s námi podělil, tak se pojďme podívat, jak toho můžeme docílit i my!   Část 1 – Hlavní tělo Pro modelování stanu zprvu začneme skicovat s odpovídajícími rozměry.   Poté stačí náčrt vysunout a vytvořit skořepinu pomoci funkce „skořepina". Abychom to mohli dokončit, musíme udělat nějaké další skici pro okna a přidat nějaké zaoblení.Mimochodem, příkazy, které byly použity jsou zvýrazněny v nabídce pásu karet. Např. Skica, Vysunout, Zaoblení a Skořepina.     Část 2 – Střešní kryt Co se týče střešního krytu, musíme vysunout čáru a rozšíříme ji v sekci Odsazení ve funkci vysunutí příkazu. Poté přidáme příruby pomocí záložky „Plechový díl", konkrétně použijeme příkaz „Celá příruba". Nakonec se geometrie zrcadlí.Konkrétně k vysunutí čáry použijeme referenční náčrt s rozměry stanu.     Jestliže chcete nyní vytvořit těleso z vysunuté čáry, tak je důležité mít vybranou možnost Odsazení (v tomto případě pro zmenšení nebo rozšíření našeho vysunutí), jinak by byla výsledkem pouze plocha.  
Jak přejít jednoduše na ZWCAD z jiného softwaru?
Myslíte, že přechod ze známého pracovního softwaru na jiný je oříšek? Máte obavy z toho, že strávíte spoustu dní zvykáním si na něco nového? Se ZWCADEM se nemusíte o nic starat. Tento článek slouží jako kompletní průvodce, který vám ukáže, jak bezstarostně přejít na ZWCAD z jiných CAD softwarů, a přitom zachovat své původní nastavení. Abychom byli konkrétnější, zde je 9 věcí, které můžete udělat, aby se vám v ZWCADU pracovalo snadněji! Pro začátek se seznámíme s často používanou cestou v průběhu celého procesu zachování vašich preferencí, tedy s instalační cestou softwaru ZWCAD. Chcete-li zjistit instalační cestu, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu ZWCAD na ploše, vyberte Vlastnosti a klepněte na tlačítko Otevřít umístění souboru. Obrázek č.1 - Instalační cesta ZWCADU Zachovejte si své aliasy. Alias je zkratka CAD příkazu. Zadáním aliasu do příkazového řádku vyvoláte požadovaný příkaz, což vám ušetří čas a úsilí vynaložené při psaní celého příkazu. Obvykle jsou aliasy uloženy v souboru PGP, který se objeví v instalační cestě.Chcete-li nadále používat své aliasy v ZWCADu, můžete jednoduše nahradit soubor PGP v instalační cestě ZWCADu vámi používaným souborem. Musíte vědět, že nahrazení se projeví pouze tehdy, když je název souboru PGP z jiného CAD softwaru stejný jako v ZWCADu. Takže nezapomeňte soubor přejmenovat! Obrázek č.2 - Zde můžete najít ZWCAD.pgp.
Jak je rychlý ZWCAD?
Testování rychlosti ZWCAD Na podzim proběhlo velké testování rychlosti ZWCAD 2021, do kterého se zapojilo i mnoho uživatelů ZWCAD. V tomto článku uvádíme, jaké jsou rychlosti otevírání výkresů a to od velkých po malé. 100+ MB otevře ZWCAD za méně než 1 minutu.Na začátek se podívejme na to NEJ. Takto velké výkresy nejsou úplně běžné, ale můžeme si na nich ukázat rychlost ZWCAD 2021.Největší soubor v tomto testování, 550 MB, se úspěšně načetl během 33 sekund. Toto načtení je opravdu působivé. Na obrázcích níže můžete vidět, že výkresy o velikostech kolem 100 MB jsou všechny načteny do jedné minuty.
ZWCAD 2022 MAC - Nainstalujte si ZWCAD na MAC
Jste obdivovatel Apple zařízení? Nyní můžete provozovat software ZWCAD na zařízeních s operačním systémem MAC. Komunita užívateľov zariadení od Apple sa v poslednej dobe rozrastá neustále rýchlejším tempom. Vzhľadom k tomu sa nám tiež hromadia dotazy, ako nainštalovať ZWCAD/ZW3D/CADbro na týchto zariadeniach. Všeobecne majú užívatelia dve možnosti: Nainštalovať ako druhý operačný systém Windows (ideálne Windows 10). Priamo v Mac OS je aplikácia BootCamp, ktorá umožňuje rozdelenie disku a inštaláciu druhého operačného systému. Z môjho pohľadu je táto možnosť vhodnejšia pre používateľov, ktorý kedysi používali Windows a nevadí im prepínanie medzi operačnými systémami. Použiť aplikáciu Paralles desktop cez ktorú sa tiež nainštaluje Windows, ale nie fyzicky, ale len virtuálne. Táto možnosť je vhodná pre užívateľov, ktorý nikdy nepoužívali Windows, prípadne veľmi málo a nechcú sa vzdať komfortu Mac OS. Nevýhodou tejto možnosti je, že okrem licencie Windows je potrebné kúpiť si aj licenciu pre Paralles desktop. Ukázkové video
Automobilky
Proč je ZW3D populární ve firmách, které vyrábějí díly pro Automobilky. 3D CAD je dnes pro automobilový průmysl, jako jedno z největších světových strojírenských odvětví, nezbytnou součástí a tak i dodavatelé, kteří dodávají díly nebo zařízení pro toto odvětví, musejí pracovat s CAD daty, aby byla zachována návaznost profesí, zjednodušila se výroba a nakonec vše zapadlo do sebe. Na světě je mnoho výrobců CAD software, ale pro potřeby subdodavatelů není vždy nutné mít nejlepší a nejdražší CAD systém. Dle naší zkušenosti firmy spíše hledají CAD systém v rozumném poměru cena a výkon, který jim zajistí plnou kompatibilitu s jejich zákazníkem a zároveň nebude ekonomickou zátěží firmy. Za poslední roky se mnoho zákazníků dodávajících pro automobilky rozhodlo pro systém ZW3D, a to právě díky rozumnému poměru cena/výkon a výborné kompatibilitě s ostatními CAD systémy. ZW3D je na českém trhu už od roku 2011 a je to původně americký software VX, který se v roce 2010 přejmenoval na ZW3D a začlenil se tak do softwarové skupiny ZWSOFT. Konstruktéři a technologové, ve firmách dodávajících díly automobilkám, řeší na denní bázi léčení modelů, kompatibilitu souborů, opravy poškozených modelů a úpravy modelů bez historie. To vše stojí spoustu času. Pojďme se tedy podívat na to, jak Vám může ZW3D pomoci efektivně řešit tyto "zdánlivě" neřešitelné problémy v konstrukci automobilových dílů.   Kompatibilita s běžnými CAD formáty Kompatibilita formátů hraje velice důležitou roli. Od importu modelů poskytnutých výrobcem nebo klientem až po spolupráci všech lidí, kteří se na projektu podílejí. ZW3D podporuje import a export všech běžných 3D CAD formátů, a tím vám šetří spoustu času. Hlavní je kompatibilita se soubory CATIA® V4 a V5 a také s 2D výkresy. CATIA® je totiž nejpoužívanější 3D CAD software v automobilovém průmyslu, a tudíž je jasné, že je potřeba s těmito formáty pracovat na denní bázi.   Obrazek - Kompatibilita souborů v ZW3D
1234