teamviewer
Team Viewer
youtube
Jsme na YouTube
Sdílet na Facebooku
cart
0 KčKošík
menuclose
Menu
image
02.09.2022

Setkání s CADSERVIS vyšlo na jedničku!

Registrace na nový ročník Setkání s CADservis 2022 už běží!

Přečtěte si, jak jsme si to spolu loni užili a jaký program pro vás naopak chystáme letos. Všechny informace k letošnímu ročníku najdete ZDE.

 

Uběhly přesně 2 týdny od doby, kdy se konalo naše setkání s vámi a my jsme ještě stále plní dojmů. Doufáme, že i vy jste si den s námi pořádně užili a uvidíme se znovu třeba příští rok. Pojďme to ale trošku přiblížit těm, kteří se setkání z různých důvodů nemohli nakonec účastnit.

Okolo deváté hodiny ranní se zástupci firem začali sjíždět k nám do Ostravy, ale s velkou změnou oproti předchozím letům. Upustili jsme od původního konceptu čistě technického Setkání a celou akci jsme vedli v konferenčním duchu. Setkání jsme totiž letos uskutečnili ve Vítkovicích, a to v multifunkční aule GONG. Hned ráno po snídani proběhlo úvodní slovo majitele CADservisu p. Jiřího Tomíčka, ve kterém krátce popsal, jak to u nás ve firmě funguje a jak to fungovalo, když jsme se museli všichni přepnout do on-line světa v době covidové. Po krátké promluvě k účastníkům byl zahájen ranní program přednášek, který byl specifický jak pro oddělení 2D, tak 3D.

V rámci 2D programu si mohli účastníci poslechnout například přednášku Martina Deutche Ph.D., aut. Ing., který veskrze prakticky přinesl stavební realitu a poukázal na množství stavebních chyb a systém, jak jim předcházet. Dále jsme si mohli poslechnout technického ředitele firmy Pragoprojekt, Ing. Ivana Rybáka, který nám řekl svůj pohled z praxe ke komplexnímu BIM řešení v oblasti dopravních staveb.

Ve 3D sektoru proběhla například přednáška Jaroslava Čermáka, který procestoval svět se svými modely letadel, které mimo jiné drží také rychlostní rekordy. Začínal s tvorbou kluzáků na koleni a nyní se propracoval až k 3D technologiím a to konkrétně k výrobě na CNC strojích. Ke své práci využívá ZW3D a díky svým zkušenostem se momentálně zabývá i projekty v oblasti dronů. Jako další jsme mohli slyšet přednášku Ing. Vladimíra Dostála, který je zakladatelem IdeaHub Ostrava, což je velice zajímavý projekt, který studentům umožňuje se zapojit do komerčních technických vývojových projektů. Studenti se pak díky propracovanému plánu naučí spoustu praktických věcí, které mohou uplatnit v budoucím povolání. 

Odborná část byla uzavřena v odpoledních hodinách a celkem jsme mohli slyšet 14 řečníků, kteří předávali účastníkům jak obecné informace, tak i věci z praxe.

Po odborné části jsme měli připravenou exkurzi Dolní oblasti Vítkovic a taky návštěvu Fajné dílny, která nabízí sdílený prostor pro několik řemesel, jako je například práce s textilem, se dřevem, s papírem, ale také s 3D technologiemi.

Na závěr jsme se vrátili do auly, kde už byla připravená večeře a mohli jsme si všichni dohromady užít společenský večer. Myslíme, že toto setkání přineslo spoustu nových vzájemných vztahů, informací, navázání nových kontaktů, a hlavně vzájemné předávání zkušeností. A co víc, když jsme si k tomu mohli dát dobré víno a poslechnout cimbálovku. :)

 

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na příští rok! 

Zároveň se chceme všem účastníkům omluvit za drobné zmatky s organizací druhého dne, do příště to určitě vylepšíme. 

 

Děkujeme také našim partnerům, které jste mohli na setkání také potkat.  

 

Za vše mluví video a několik fotek: