teamviewer
Team Viewer
youtube
Jsme na YouTube
Sdílet na Facebooku
cart
0 KčKošík
menuclose
Menu
image
04.04.2024

Obec Kobeřice digitalizuje se ZWCADem

ZWCAD, BIMTech Tools

Myslíte, že je digitalizace obecních a městských úřadů zbytečná? Podle pana starosty Ing. Lukáše Kubného je spíše nezbytná! Podívejte se, jak ZWCAD ušetřil obci Kobeřice čas, peníze, a hlavně spoustu papírů.

 

ZWCAD    BIMTech Tools

 

Jak obec Kobeřice používá ZWCAD?

Obec Kobeřice leží v Moravskoslezském kraji v okrese Opava a žije tam asi 3300 obyvatel. Na obecním úřadě můžeme najít také stavební úřad, který využívá ZWCAD asi rok a půl k prohlížení a úpravě projektů, ověřování a odměřování při práci s projektanty a využívají také správu sítí, kde potřebují čas od času něco zaznačit, či opravit. V ZWCADU pracuje také starosta Ing. Kubný, který si velmi vychvaluje plovoucí licence. Před ZWCADem obec neměla přímo žádný CAD program, využívali pouze volně dostupné CAD prohlížeče.

Proč si vybrali ZWCAD? 

Hlavním důvodem byla digitalizace, bez které se podle pana starosty neobejde už žádný obecní úřad, pokud spravují sítě a mají stavební úřad. Tištěnou verzi používají samozřejmě při stavebních zakázkách, jinak se snaží mít všechno digitálně, protože to zabírá zbytečně moc místa jak v archivech, tak ve skříních. Obec používá v tištěné verzi až úplnou finální verzi a s ní se pak pracuje. Složky, se kterými se nepracuje, jdou pak zbytečně na skartování, takže je to pro ně určitě urychlení a ulehčení. Čím méně papírů, tím lépe.

Jaké oblíbené funkce ZWCADu v Kobeřicích využívají? 

Využívají dokreslování některých hledisek stavařiny. Poznámky a změny při správě obecních sítí si dělají sami. Využívají ZWCAD také k načtení katastrálních map a práci s aktuálními daty, odměřování, vzdálenosti, tisk a další důležité činnosti, které ulehčují práci.

ZWCAD

Stáhněte a vyzkoušejte 30denní zkušební verzi

  

BIMTech Tools

Stáhněte si bezplatnou aplikaci pro načítání katastrálních map

 

 Jaká je spolupráce s CADSERVIS? 

 „Já vím, že CADservis funguje. Když něco potřebuji, tak jenom zavolám," říká pan starosta.

 Jak dodal ještě pan starosta: ’’Program ZWCAD je v poměru cena – výkon pro úřady opravdu skvělý.’’

 

Potřebujete pomoci s digitalizací? Kontaktujte nás:

 Jiří Tomíček (CADSERVIS) Jiří TOMÍČEK  |  CAD konzultant 
  tel:        +420 603 516 232 
  e-mail:   tomicek@cadservis.com